Co wypada wiedzieć o jodze hormonalnej?

Dzisiejsze społeczeństwo zdaje się mieć wyższą świadomość co do tematu swego zdrowia. Obywatele na ogół są świadomi, że tak samo poważny jak np. właściwa dieta, jest ruch. Sport współcześnie zajmuje wysokie położenie w hierarchii obywatelskich rozrywek, a równolegle potrzebnych obowiązków do sporządzenia w czasie dnia. Wielość rozlicznych dziedzin a także idei gimnastycznych umożliwia wybranie przez wszelką jednostkę systemu ćwiczeń idealnego właśnie dla niej. Możliwość podzielenia się doświadczeniami na ten temat pomiędzy amatorami konkretnej dyscypliny, chociażby poprzez dzielenie się opinią w mediach społecznościowych, dużo tutaj upraszcza. Następującym etapem jest już odszukanie grupy ćwiczeniowej czy też – zależnie od preferencji – indywidualnego cyklu zajęć tudzież inicjacja uczęszczania na spotkania. O ile metoda praktykowania gimnastyki zaspokoi potrzeby, występuje zwykle czas intensywnych ćwiczeń.

 joga hormonalna


Intrygującą propozycją zdaje się być joga hormonalna. To coś dużo więcej niźli tylko trening – ma ona zalety terapeutyczne. Dzięki niej jest dozwolone odnowić pracę żeńskich hormonów. Polega na endogennym masażu, mocnych technikach oddychania, i dodatkowo ukierunkowaniu energii życiowej na narządy odpowiadające za pracę układu dokrewnego. Rozwija kondycję, zwalcza sprawnie multum dotkliwych, kłopotliwych wręcz dolegliwości. Treningi wchodzące w skład tego rodzaju jogi działają bezpośrednio na jajniki, tarczycę, przysadkę, nadnercza.

Taki tryb gimnastykowania się polecany jest kobietom wchodzącym w okres menopauzy i przekwitanie, mającym problemy z płodnością, ujętym zakłóceniami układu dokrewnego (np. zespołem policystycznych jajników, zaburzeniami cyklu menstruacyjnego, silnym PMSem).

W pierwszej chwili potrzebne są szczegółowe konsultacje z terapeutką, dobierającej do każdego problemu właściwe pozycje.