Fakty dotyczące kontroli dostępu.

Dawno temu chodząc do pracy nie czuliśmy się aż tak pewni, jak obecnie. Nie było kamer, kart dostępu, wszelkich weryfikacji elektronicznych. Obecnie technika prze do przodu co wykorzystują wszyscy w każdej dziedzinie. także pracodawca w miejscu pracy pragnie żeby jego pracownicy czuli się bezpiecznie i zaopiekowani.

Pewną z takich nowinek technicznych jest kontrola dostępu regulowana poprzez bramki obrotowe. w jaki sposób to działa? Najczęściej w trakcie zatrudnienia zostaje wyrobiona karta z informacjami o pracowniku (imię, nazwisko, fotografia). Karta może być wyposażona w jeden z dwóch modeli bezpieczeństwa – chip czy kod kreskowy, który reaguje w czasie skanowania i wtedy bramki zostają odblokowywane. Powoli kody kreskowe zaprzestają być tak lubiane, jak chipy. Dlaczego? Dlatego że, kiedy wielokrotnie jest przeprowadzana kontrola dostępu poprzez ów bramki obrotowe to kod kreskowy pozostaje zwyczajnie starty.


Kontrola dostępuBy wydłużyć żywotność tego rodzaju kart można włożyć je do silikonowych czy plastikowych pokrowców. Jest to całkiem dobra metoda jednakże nie jest niezawodna – kod kreskowy tak czy tak w jakimś czasie zostanie przetarty, co zdoła owocować brakiem możliwości wstępu do miejsca pracy. Zarówno człowiek, który jest zatrudniony kilka, kilkanaście lat po zniszczeniu tego typu kodu raczej nie pozostanie przepuszczony poprzez bramki obrotowe. A to dlatego, że kontrola dostępu jest w całości zautomatyzowana oraz jedynie sporadycznie zdołamy zastać jeszcze w dodatku ochroniarza.

Kontrola dostępu

Spoglądając na liczbę dokonywanych przestępstw w miejscu zatrudnienia poprzez osoby niezatrudnione w danym zakładzie, to rozwiązanie powoduje, że pracownicy czują się bezpieczniej. Rzecz jasna stale występuje możliwość, że i mimo takich nowomodnych zabezpieczeń coś złego może się nam przytrafić. Więc jednak powinno się mieć oczy szeroko otwarte, a wszelkie podejrzenia dotyczące bezpieczeństwa natychmiast kierować do dyrektora. Dobry chlebodawca nie pozostawi sprawy biernej.