„B” jak bezpieczeństwo

Foteliki samochodowe dla dzieci są obowiązkowym elementem wyposażenia samochodu, w którym przewożone jest dziecko. Zadbanie o to, by był jak najwyższej jakości nie jest fanaberią, a obowiązkiem rodzica czy opiekuna.
Wielu rodziców ma kłopot z doborem odpowiedniego fotelika dla swojej pociechy. Warto więc zacząć od poradników zamieszczonych w internecie, po to by zorientować się w ofercie i wiedzieć czego od fotelika powinniśmy wymagać. Foteliki samochodowe dla dzieci są oferowane w wielu sklepach, sprzedających artykuły dla dzieci. Jeśli uda nam się trafić na sprzedawce zorientowanego na zapewnienie fachowej obsługi a nie jedynie na słupki sprzedaży to już połowa sukcesu. Musimy pamiętać, że wybieramy sprzęt, który w ekstremalnym przypadku będzie chronił życie naszego dziecka. Sprzedawca jest po to, by odpowiedzieć na nasze pytania, ale to my musimy wiedzieć jakie informacje są nam potrzebne, warto się więc przygotować. Pamiętajmy –
to nasze dziecko. Na co w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę? Zaczynamy. Fotelik musi być odpowiedni do wagi, wzrostu i wieku dziecka. Kolejna sprawa, na którą należy zwrócić uwagę są wyniki w testach zderzeniowych (crash test). Foteliki samochodowe dla dzieci muszą uzyskać ocenę minimum 3. Jesteśmy w sklepie, więc z góry zakładamy, że chcemy kupić nowy fotelik. Mamy wtedy pewność, że nie brał on udziału w wypadku i jest sprawny. Fajnie jeśli jego kolor i kształt pasują nam do wnętrza auta, ale pamiętajmy- to jest nieistotny element. Fotelik powinien posiadać nalepkę potwierdzająca spełnienie wymogów norm europejskich oraz znak bezpieczeństwa „B”, który nadaje Przemysłowy Instytut Motoryzacji. To tak w kwestii formalnej. Fajnym elementem są adaptery umożliwiające montaż fotelika na stelażu, po zdjęciu gondoli. Wygoda dla nas i dla dziecka, szczególnie przydatna podczas wyjazdu na zakupy.
W sytuacji, gdy w grę wchodzi dobro dziecka nie można iść na kompromis. Bezpieczeństwo i wygoda dziecka powinny być najistotniejszym elementem determinującym decyzje o wyborze fotelika.