Najsmaczniejsze z najzdrowszych owoców

Borówka amerykańska to jagoda, jaka bywa z powodzeniem pielęgnowana od okreslonego już czasu w polskich warunkach. Mało tego – jak pokazują informacje – Rzeczpospolita jest trzecim państwem na ziemi oraz pierwszym w Europie prowadzącym eksport owoców tej niezwykle cennej pod niezliczonymi aspektami jagody. Otóż borówka amerykańska charakteryzuje się wspaniałymi walorami smakowymi, ale również opowiadają się za nią atuty zdrowotne. Jest ona przede wszystkim obfitym źródłem witaminy C, posiada też niemało witamin z gromady B (B1, B2, B3, B6, kwas foliowy), witaminy A i E, bywa bogata w polifenole i dodatkowo pektyny, czyli gatunek błonnika żywnościowego, który rozcieńcza się w cieczy.

To jeszcze nie całość, bo w borówkach znajdują się dodatkowo: Se, Zn, Cu, K, F, Mg, Na, Fe i Ca.
I jeszcze coś: nie jest wysokokaloryczna. Tak więc spożywajmy borówki, tak długo jak posiadamy je w sprzedaży, ponieważ to samo zdrowie.

Jeżeli ktoś ma działkę albo ogród, zdoła zaopatrzyć się w sadzonki borowki amerykanskiej oraz zacząć tejże uprawę. Sadzonki borowki amerykańskiej dostępne są właściwie w jakikolwiek centrum ogrodniczym. Można je sadzić przez pełny sezon, lecz najkorzystniej czynić to wiosną oraz w jesieni. Zresztą w podobny sposób postępuje się z każdymi sadzonkami. Wygodnie też będzie zamówić borówkowe sadzonki przez internet. W sieci odnajdziemy mnóstwo propozycji w tym aspekcie. Wystarczy więc w wybraną wyszukiwarkę internetową wprowadzić zapytanie: borówka amerykańska sadzonki, a już po chwili przed naszymi oczyma ukaże się masa stron proponujących z reguły dwu lub trzyletnie sadzonki, jakie już w kolejnym roku powinny zaowocować.

sadzonki borowki amerykanskiej


Zabierając się za hodowlę borówki, powinno się spełnić nieco reguł, by nasze starania nie poszły na marne. Sadzonka winna zostać wsadzona na nastawieniu nasłonecznionym i wolnym od wiatrów. Powinno się też przyrządzić dla niej stosownie zakwaszone, przepuszczalne oraz bogate w substancje pokarmowe podłoże.

Jesienny czas za pasem, zatem korzystajmy z ofert w rodzaju: borówka amerykańska sadzonki czy sadzonki borowki amerykanskiej i urządzajmy prywatne plantacje.