Gumowy termofor uciszy ból i rozluźni zmęczone mięśnie.

Dobroczynne własności gorąca, znane są od dawna. Grzanie ciałka, w celu łagodzenia bólu, czy polepszenia stanu zdrowia, jest bardzo skuteczne oraz niejednokrotnie funkcjonuje lepiej, niż farmaceutyczne leki przeciwbólowe.

Najpopularniejszym narzędziem, do tego rodzaju terapii, jest termofor gumowy – innymi słowy zbiornik, przeznaczony do napełnienia ciepłą wodą. Po wypełnieniu, jego całkowita nawierzchnia grzeje się oraz jest gotowa do użycia. Temperatura termofora gumowego, podtrzymuje się również do paru godzin, co pozwala na czynną kurację termiczną, na długo.

Na jakie przypadłości można wykorzystywać gorące okłady?

Bóle brzucha – złączone z miesiączką, spowodowane niestrawnością czy napięciem nerwowym. Ciepły okład uspokaja mięśnie, w związku z tym łagodzi skurcze oraz daje wyczekiwaną ulgę;
Bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa;
Bóle powiązane z kolką nerkową;
Zapalenie stawów – gorące okłady, wspomagają zredukować przypadłości bólowe;
Marne krążenie, przemarznięcie – okłady z termoforu ożywiają cyrkulację, dzięki czemu ustrój prędzej się ogrzewa.

Czy używanie termofora gumowego jest pewne?

Jeżeli nie posiadamy zakazów medycznych do użytkowania gorących okładów, używanie termofora jest bezpieczne i w rozróżnieniu do farmakologicznych specyfików znieczulających, nie wywołuje uszkodzenia żołądka czy trzustki. Powinno się jednakowoż pamiętać, o paru regułach wykorzystywania termoforu.

termofor gumowy

Nie należy termoforu napełniać ukropem.
Nie powinno się przywierać termoforu wprost na ciało, poprzez długi moment.
Po zapełnieniu, należy upewnić się, azali jest on odpowiednio zakręcony, by uniknąć oparzenia.
Dzisiaj projektanci termoforów, oferują multum barwnych pokrowców, dzięki czemu osiągają one kolejny pozytyw – mogą być niesłychanie pożytecznym prezentem.
Pokrowiec na termofor gumowy, poza plusami estetycznymi, zapewnia nadzwyczajną asekurację ciała, przed potencjalnym poparzeniem.

Termofor zdecydowanie powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce, gdyż jest wszechstronnym oraz nader nieszkodliwym narzędziem, uśmierzającym bóle różnego zapoczątkowania.